12.04.2019
Jan Král

Žáci z Liberce a Augsburgu si prohlédli historickou radnici

Žáky a pedagogy partnerských škol ZŠ Husova a Wittelsbachser Grundschule Augsburg přijal ve čtvrtek 11. dubna v obřadní síni radnice náměstek primátora Ivan Langr.

"Jen málokdy se mi naskytne příležitost, abych na radnici přivítal žáky přímo z partnerského města. V případě Augsburgu jsem tomu obzvlášť rád, protože mi přijde, že jde o partnerství nejsilnější. Jsem velmi rád, že se oběma školám podařilo navázat úzké přátelství a je dost možné, že mezi augsburskými dětmi jsou potomci bývalých libereckých občanů. Pokud je tomu tak, tak bych si přál, aby se tu cítili jako doma. Protože Liberec je krásný i díky přičinění jejich předků," konstatoval náměstek primátora pro kulturu, školství, sociální věci a cestovní ruch Ivan Langr.

Ředitelka ZŠ Husova Blanka Lukeš Reindlová pak poděkovala za přijetí v obřadní síni. "Dle mého názoru je obřadní síň historické radnice nejkrásnějším místem, které Liberec má. Má dlouhou historii a úžasnou atmosféru. Je proto naší vekou ctí tady být a žákům toto místo ukázat. Svědčí to o důležitosti vzájemných kamarádských vztahů dětí z Liberce a Augsburgu a partnerského vztahu mezi oběma městy," uvedla ředitelka ZŠ Husova, která zároveň poděkovala za loňské přijetí libereckých dětí v Augsburgu.

 

Nastavení cookies