18.10.2019

Roční výročí koalice

Politika není jako život v běžné praxi, což si většina lidí neuvědomuje. V jakémkoliv jiném zaměstnání se sejdou lidé, které si jejich nadřízený, nebo nadřízení, vybírají a pomalu a pečlivě dávají dohromady pracovní tým. Jeho členové by měli mít pokud možno stejné názory, stejné návyky a měli by to být především týmoví hráči. Nic takového se ale v politice neděje.

Po volbách se sejdou zvolení „politici“, kteří popsaným výběrem neprojdou. A je tomu právě naopak. Sejdou se lidé

  • Pracovití a lenošní

  • Chytří a hloupější

  • Stateční a zbabělí

  • Poltičtí matadoři a naprosto nezkušení

A kdo ví, jaké další rozdíly bychom ještě našli. Je to prostě náhodná sešlost lidí, kteří by se měli shodnout na programovém prohlášení a navíc ho také dokázat realizovat.

A co víc, koalice se vždy skládá z politických konkurentů. Když se přiblíží jakékoliv volby, každá politická stranu musí prezentovat, že je ta nejlepší a tudíž i lepší, než její koaliční partneři. A to bývá kámen úrazu, protože si mnozí přisvojují zásluhy, které jim nepatří, což zbývající strany obyčejně rozčílí.

Přes všechny uvedené zvláštnosti a úskalí je pozitivní, že v prvním roce současné koalice nedošlo k žádné roztržce, která by měla její vládnutí ohrozit. Programové prohlášení se plní a je patrné, že se plnit bude. První rok koalice SLK, ANO a ODS bude pomalu za námi a měli bychom si všichni přát, aby bylo patrné, že se vedení liberecké radnice skládá z pracovitých, chytrých, statečných a již zkušených politiků.

Diskusní fórum Nový příspěvek
K této stránce neexistuje žádná otázka / připomínka.

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.