08.01.2021
Jan Král

EDUCA ONLINE se chýlí ke konci, nenechte si ji ujít

Loňský ročník veletrhu práce a vzdělávání EDUCA MYJOB Liberec byl tak trochu jiný. Kvůli pandemii covid-19 a s ní souvisejícími vládními opatřeními se nemohl uskutečnit tak jak ho všichni známe – v termínu od 15. do 17. října 2020 v celé liberecké Home Credit Areně.

Proto se organizátoři veletrhu rozhodli připravit virtuální verzi veletrhu EDUCA ONLINE, která je zaměřená především na žáky posledních ročníků základních škol, kteří si v tomto školním roce vybírají svou budoucí střední školu.

A aby jim byl online veletrh co nejpřínosnější, byl prodloužen z původních tří dnů na celé tři a půl měsíce až do konce ledna 2021.

Téměř celý program veletrhu v online prostředí

Už tedy zbývá jen posledních pár týdnů, kdy se každý může seznámit s obsahem veletrhu. Nejdůležitější částí EDUCY ONLINE jsou internetové medailonky jednotlivých středních škol, které se běžně prezentují na ploše Home Credit Areny. Díky této virtuální prezentaci mohou zájemci nahlédnout do zákulisí škol možná až do větších detailů, než je tomu na fyzickém veletrhu, a navíc se k ní může vracet opakovaně.

https://www.educaliberec.cz/online-vystavovatele/

Součástí online veletrhu však nejsou pouze vizitky škol, ale také velké množství dalšího multimediálního obsahu, který může žákům i jejich rodičům pomoci s výběrem té nejlepší a nejvhodnější střední školy. Na webových stránkách veletrhu je k dispozici například EDUCA podcast, ve kterém se každý může díky rozhovorům seznámit se zástupci středních škol a zajímavých zaměstnavatelů z Libereckého kraje, nebo také záznam vysílání Studia EDUCA nebo EDUCA UP. Oba online přenosy zaměřená na oblast školství a trhu práce se uskutečnila živě při virtuálním zahájení veletrhu 15. a 16. října 2020.

Tyto programy a ještě mnohem víc inspirativních informací najdete až do 31. ledna 2021, kdy veletrh EDUCA ONLINE končí, na www.educaliberec.cz. Tak neváhejte a načerpejte inspiraci pro výběr střední školy co nejdříve, vždyť přihlášky pro školní rok 2021/2022  je nutné podat nejpozději do 1. března 2021!

 

Cookies

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.